Ingredients
Milk, Water, Cream, Sodium Citrate, contains 2 percent or less of Cheese Culture, Enzymes, Salt, Sodium Phosphate, Sorbic Acid (preservative).
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 9 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 25 mg |
| Sodium | 430 mg |
| Total Carbohydrate | 1 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 6 g |
| Vitamin A | 6 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 0 % |
Cooper
Cooper Brand Sharp Pasteurized Process American Cheese
$9.99 per lb
Sorry, this item is not available in your area.
*Estimated item price. Final price based on weight.
0 lb in basket
Ingredients
Milk, Water, Cream, Sodium Citrate, contains 2 percent or less of Cheese Culture, Enzymes, Salt, Sodium Phosphate, Sorbic Acid (preservative).
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 9 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 25 mg |
| Sodium | 430 mg |
| Total Carbohydrate | 1 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 6 g |
| Vitamin A | 6 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 0 % |