Ingredients
Enriched Flour [Flour, Malted Barley, Niacin, Ferrous Sulfate, Thiamine Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Folic Acid], High Fructose Corn Syrup, Corn Syrup, Partially Hydrogenated Vegetable Oil (Soybean and/or Cottonseed and/or Corn and/or Canola Oils), Water, Contains 2% or Less of Yeast, Salt, Brown Sugar, Honey, Molasses, Sugar, Wheat Gluten, Whey, Soy Flour, Whole Wheat Flour, Rye Flour, Corn Flour, Oat Bran, Cornmeal, Rice Flour, Potato Flour, Butter, Dough Conditioners (Mono- and Diglycerides, Sodium and/or Calcium Stearoyl Lactylate, Soy Lecithin, Calcium Carbonate), Yeast Nutrients (Ammonium Sulfate, Calcium Sulfate, Monocalcium Phosphate), Distilled Vinegar, Skim Milk, Buttermilk, Lactic Acid, Calcium Propionate (Preservative), Potassium Sorbate (Preservative).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 190 MGM |
| Total Carbohydrate | 22 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 3 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 8 % |
Delallo Breadcrumbs, Plain, Traditional - 15 Ounces
Ingredients
Enriched Flour [Flour, Malted Barley, Niacin, Ferrous Sulfate, Thiamine Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Folic Acid], High Fructose Corn Syrup, Corn Syrup, Partially Hydrogenated Vegetable Oil (Soybean and/or Cottonseed and/or Corn and/or Canola Oils), Water, Contains 2% or Less of Yeast, Salt, Brown Sugar, Honey, Molasses, Sugar, Wheat Gluten, Whey, Soy Flour, Whole Wheat Flour, Rye Flour, Corn Flour, Oat Bran, Cornmeal, Rice Flour, Potato Flour, Butter, Dough Conditioners (Mono- and Diglycerides, Sodium and/or Calcium Stearoyl Lactylate, Soy Lecithin, Calcium Carbonate), Yeast Nutrients (Ammonium Sulfate, Calcium Sulfate, Monocalcium Phosphate), Distilled Vinegar, Skim Milk, Buttermilk, Lactic Acid, Calcium Propionate (Preservative), Potassium Sorbate (Preservative).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 190 MGM |
| Total Carbohydrate | 22 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 3 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 8 % |