Ingredients
Walnuts, Rosemary Extract (Rosemary Extract is Flavorless, for Freshness).
Claims
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
- Heart Healthy
220 Calories Per Serving*
| Total Fat | 20 GRM |
| Saturated Fat | 2 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 14 g |
| Monounsaturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 4 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |
Diamond of California
Diamond of California Walnuts, Chopped - 8 Ounces
Net Wt 0.51 lb
$7.49 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Walnuts, Rosemary Extract (Rosemary Extract is Flavorless, for Freshness).
Claims
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
- Heart Healthy
220 Calories Per Serving*
| Total Fat | 20 GRM |
| Saturated Fat | 2 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 14 g |
| Monounsaturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 4 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |