Ingredients
Wheat Flour Coconut Oil Salt Water FD&C Yellow 5 (as Colorant)
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Unsweetened
- Plant Based
- Pescatarian
290 Calories Per Serving*
| Total Fat | 15 g |
| Saturated Fat | 13 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 780 mg |
| Total Carbohydrate | 32 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 6 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Excellent
Excellent Flour Stick - 8 Ounces
Net Wt 0.56 lb
$1.79 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Get it by today
Ingredients
Wheat Flour Coconut Oil Salt Water FD&C Yellow 5 (as Colorant)
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Unsweetened
- Plant Based
- Pescatarian
290 Calories Per Serving*
| Total Fat | 15 g |
| Saturated Fat | 13 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 780 mg |
| Total Carbohydrate | 32 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 6 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |