Ingredients
Organic Tapioca (Syrup and Soluble Fiber) Organic Pea Protein Organic Almonds Organic Vegetable Glycerin Organic Spouted Brown Rice Protein Organic Yacon Syrup (Root) Organic Pea Crisps (Organic Pea Protein, Organic Tapioca Starch) Organic Cacao Organic Carob Organic Acacia Fiber Organic Flavors Sea Salt
Claims
- Dairy Free
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Prebiotics
- Super Foods Core
- Plant Based
- Pescatarian
260 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 140 mg |
| Total Carbohydrate | 32 g |
| Dietary Fiber | 7 g |
| Sugars | 8 g |
| Protein | 20 g |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 20 % |
Certified Organic
Garden of Life
Garden of Life Sport Protein Bar, Performance, Plant-Based Organic, Chocolate Mint - 2.5 Ounces
Net Wt 0.16 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Organic Tapioca (Syrup and Soluble Fiber) Organic Pea Protein Organic Almonds Organic Vegetable Glycerin Organic Spouted Brown Rice Protein Organic Yacon Syrup (Root) Organic Pea Crisps (Organic Pea Protein, Organic Tapioca Starch) Organic Cacao Organic Carob Organic Acacia Fiber Organic Flavors Sea Salt
Claims
- Dairy Free
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Prebiotics
- Super Foods Core
- Plant Based
- Pescatarian
260 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 140 mg |
| Total Carbohydrate | 32 g |
| Dietary Fiber | 7 g |
| Sugars | 8 g |
| Protein | 20 g |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 20 % |