Ingredients
Chicken Tenderloins in Teriyaki Sauce (Chicken Tenderloins [Chicken Tenderloins, Water, Olive Oil, Contains 2% or Less of: Isolated Soy Protein Product {Isolated Soy Protein, Modified Food Starch, Cornstarch, Carrageenan, Soy Lecithin}, Dextrose, Salt, Potassium and Sodium Phosphates, Potassium Chloride, Paprika, Flavoring, Caramel Color], Water, Brown Sugar, Soy Sauce [Water, Wheat, Soybeans, Salt, Sodium Benzoate], Rice Vinegar, Concentrated Pineapple Juice, Modified Food Starch, Ginger, Garlic, Sesame Seed Oil, Caramel Color, Locust Bean Gum, Salt, Citric Acid), Gingersnap Peach Crisp (Peaches, Water, Gingersnap Crunch [Wheat Flour, Sugar, Molasses, Palm Oil, Ginger Emulsion, Baking Soda, Salt, Cinnamon], Brown Sugar, Sugar, Ginger, Modified Corn Starch, Cinnamon, Citric Acid, Natural Peach Flavor), Cooked Brown Rice Blend (Rice, Pineapple Tidbits, Red Peppers, Water Chestnuts, Sesame Seed Oil, Scallions), Carrots, Red Peppers, Shelled Edamame, Water.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
360 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 35 MGM |
| Sodium | 520 MGM |
| Total Carbohydrate | 58 GRM |
| Dietary Fiber | 4 GRM |
| Sugars | 6 GRM |
| Protein | 18 GRM |
| Vitamin A | 35 % |
| Vitamin C | 50 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 8 % |
Healthy Choice Chicken Teriyaki - 11 Ounces
Ingredients
Chicken Tenderloins in Teriyaki Sauce (Chicken Tenderloins [Chicken Tenderloins, Water, Olive Oil, Contains 2% or Less of: Isolated Soy Protein Product {Isolated Soy Protein, Modified Food Starch, Cornstarch, Carrageenan, Soy Lecithin}, Dextrose, Salt, Potassium and Sodium Phosphates, Potassium Chloride, Paprika, Flavoring, Caramel Color], Water, Brown Sugar, Soy Sauce [Water, Wheat, Soybeans, Salt, Sodium Benzoate], Rice Vinegar, Concentrated Pineapple Juice, Modified Food Starch, Ginger, Garlic, Sesame Seed Oil, Caramel Color, Locust Bean Gum, Salt, Citric Acid), Gingersnap Peach Crisp (Peaches, Water, Gingersnap Crunch [Wheat Flour, Sugar, Molasses, Palm Oil, Ginger Emulsion, Baking Soda, Salt, Cinnamon], Brown Sugar, Sugar, Ginger, Modified Corn Starch, Cinnamon, Citric Acid, Natural Peach Flavor), Cooked Brown Rice Blend (Rice, Pineapple Tidbits, Red Peppers, Water Chestnuts, Sesame Seed Oil, Scallions), Carrots, Red Peppers, Shelled Edamame, Water.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
360 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 35 MGM |
| Sodium | 520 MGM |
| Total Carbohydrate | 58 GRM |
| Dietary Fiber | 4 GRM |
| Sugars | 6 GRM |
| Protein | 18 GRM |
| Vitamin A | 35 % |
| Vitamin C | 50 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 8 % |