Ingredients
Whole Grain Oat Flour, Sugar, Corn Flour, Whole Wheat Flour, Rice Flour, Calcium Carbonate, Salt, Natural Flavor, Disodium Phosphate, Reduced Iron, Niacinamide (One of the B Vitamins), Zinc, Oxide, BHT (Preservative), Yellow 5, Thiamin Mononitrate (One of the B Vitamins), Riboflavin (One of the B Vitamins), Pyridoxine Hydrochloride (One of the B Vitamins), Folic Acid (One of the B Vitamins), Yellow 6.
Claims
- Only Naturally Sweetened
- Whole Grains
- Pescatarian
- Heart Healthy
210 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 5 MGM |
| Sodium | 280 MGM |
| Total Carbohydrate | 41 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 16 GRM |
| Protein | 10 GRM |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 25 % |
| Iron | 60 % |
Life Cereal, Multigrain, Strawberry - 13 Ounces
Ingredients
Whole Grain Oat Flour, Sugar, Corn Flour, Whole Wheat Flour, Rice Flour, Calcium Carbonate, Salt, Natural Flavor, Disodium Phosphate, Reduced Iron, Niacinamide (One of the B Vitamins), Zinc, Oxide, BHT (Preservative), Yellow 5, Thiamin Mononitrate (One of the B Vitamins), Riboflavin (One of the B Vitamins), Pyridoxine Hydrochloride (One of the B Vitamins), Folic Acid (One of the B Vitamins), Yellow 6.
Claims
- Only Naturally Sweetened
- Whole Grains
- Pescatarian
- Heart Healthy
210 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 5 MGM |
| Sodium | 280 MGM |
| Total Carbohydrate | 41 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 16 GRM |
| Protein | 10 GRM |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 25 % |
| Iron | 60 % |