Ingredients
Wheat Flour (Contains Gluten) Chocolate Flavor Coating (30%) (Sugar, Vegetable Shortening [Soybean and/or Palm Oil], Cocoa Powder, Vanillin) Sugar Vegetable Shortening Corn Starch Emulsifier (Soy Lecithin) Salt Leavening (Sodium Bicarbonate, Ammonium Bicarbonate, Sodium Pyrophosphate) Artificial Flavoring Flour Treatment Agent (Sodium Metabisulfite) Natural Antioxidant (Rosemary Oil)
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Pescatarian
- Kosher
60 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 30 mg |
| Total Carbohydrate | 9 g |
| Sugars | 4 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Magdaniat Hadar Biscuits, Tirosh Sandwich - 6.1 Ounces
National shipping available
Ships Mon-Wed via 2-Day or faster.
Order by 12am (EST) for Next Day Shipping.
Ingredients
Wheat Flour (Contains Gluten) Chocolate Flavor Coating (30%) (Sugar, Vegetable Shortening [Soybean and/or Palm Oil], Cocoa Powder, Vanillin) Sugar Vegetable Shortening Corn Starch Emulsifier (Soy Lecithin) Salt Leavening (Sodium Bicarbonate, Ammonium Bicarbonate, Sodium Pyrophosphate) Artificial Flavoring Flour Treatment Agent (Sodium Metabisulfite) Natural Antioxidant (Rosemary Oil)
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Pescatarian
- Kosher
60 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 30 mg |
| Total Carbohydrate | 9 g |
| Sugars | 4 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |