Ingredients
Unbleached Enriched Wheat Flour (Flour, Ferrous Sulfate, Niacin, Thiamin, Riboflavin, Folic Acid), Nonfat Milk, Reconstituted Potatoes (From Potato Flour), Yeast, Sugar, Wheat Gluten, Soybean Oil, Contains 2 percent or less of each of the following: Salt, Butter, Dough Conditioners (Sodium Stearoyl Lactylate, Azodicarbonamide, Monoglycerides and Diglycerides and Ethoxylated Monoglycerides and Diglycerides), Monocalcium Phosphate, Calcium Propionate (A Preservative), Soya Flour, Guar Gum Ascorbic Acid, Datem, Calcium Sulfate, Enzymes, F.D.&C. Yellow #5 & #6 Coloring, Tahini (Sesame Seed Paste).
Claims
- Kosher
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 125 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 3 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 4 % |
Martins Potatobred Stuffing, Soft Cubed - 12 Ounces
Ingredients
Unbleached Enriched Wheat Flour (Flour, Ferrous Sulfate, Niacin, Thiamin, Riboflavin, Folic Acid), Nonfat Milk, Reconstituted Potatoes (From Potato Flour), Yeast, Sugar, Wheat Gluten, Soybean Oil, Contains 2 percent or less of each of the following: Salt, Butter, Dough Conditioners (Sodium Stearoyl Lactylate, Azodicarbonamide, Monoglycerides and Diglycerides and Ethoxylated Monoglycerides and Diglycerides), Monocalcium Phosphate, Calcium Propionate (A Preservative), Soya Flour, Guar Gum Ascorbic Acid, Datem, Calcium Sulfate, Enzymes, F.D.&C. Yellow #5 & #6 Coloring, Tahini (Sesame Seed Paste).
Claims
- Kosher
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 125 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 3 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 4 % |