Ingredients
Coriander Chillies Cumin Turmeric Fenugreek Leaves Salt Black Pepper Dry Ginger Mustard Bay Leaf Pulse Cloves Nutmeg Caraway Cinnamon Cardamom Seeds Mace Asafoetida
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- Plant Based
- FODMAP
- Keto
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
14 Calories Per Serving*
| Total Fat | -1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 75 mg |
| Total Carbohydrate | 1 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | -1 g |
| Vitamin A | 1 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0.6 % |
| Iron | 0 % |
MDH
MDH Curry Masala, for Chicken - 3.5 Ounces
Net Wt 0.26 lb
$3.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Coriander Chillies Cumin Turmeric Fenugreek Leaves Salt Black Pepper Dry Ginger Mustard Bay Leaf Pulse Cloves Nutmeg Caraway Cinnamon Cardamom Seeds Mace Asafoetida
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- Plant Based
- FODMAP
- Keto
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
14 Calories Per Serving*
| Total Fat | -1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 75 mg |
| Total Carbohydrate | 1 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | -1 g |
| Vitamin A | 1 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0.6 % |
| Iron | 0 % |