Ingredients
Organic Skim Milk Organic Cream Organic Nonfat Milk Powder L Acidophilus B Bifidum and 4 Strains of Lactic Cultures Salt
Claims
- Organic
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Probiotics
- Keto
- Pescatarian
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 300 mg |
| Total Carbohydrate | 4 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 14 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 0 % |
Certified Organic
Nancys
Nancys Cottage Cheese, Organic, Cultured, 1% Milk Fat, Lowfat - 16 Ounces
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Organic Skim Milk Organic Cream Organic Nonfat Milk Powder L Acidophilus B Bifidum and 4 Strains of Lactic Cultures Salt
Claims
- Organic
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Probiotics
- Keto
- Pescatarian
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 300 mg |
| Total Carbohydrate | 4 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 14 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 0 % |