Ingredients
Plantains Vegetable Oil (Cotton Seed Oil and/or Corn Oil and/or Canola Oil) and Salt
Claims
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3 g |
| Monounsaturated Fat | 3.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 85 MGM |
| Total Carbohydrate | 19 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 15 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Natura
Natura Chips, Plantain - 7 Ounces
Net Wt 0.46 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Plantains Vegetable Oil (Cotton Seed Oil and/or Corn Oil and/or Canola Oil) and Salt
Claims
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3 g |
| Monounsaturated Fat | 3.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 85 MGM |
| Total Carbohydrate | 19 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 15 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |