Ingredients
Certified Organic Wheatgrass (Triticum Aestivum)
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Super Foods Core
- Paleo
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
0 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 0 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Certified Organic
Navitas
Navitas Juice Powder, Organic, Wheatgrass - 1 Ounce
Net Wt 0.09 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Certified Organic Wheatgrass (Triticum Aestivum)
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Super Foods Core
- Paleo
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
0 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 0 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |