Ingredients
Cooked Enriched Rice (Water, Rice, Iron, Niacin, Thiamin Mononitrate, Folic Acid), Seasoned Cooked Chicken (Cooked White Chicken Meat, Water, Modified Potato Starch, Soy, Protein Isolate, Salt, Sodium Phosphate), Water, Pinto Beans, Partially Hydrogenated Soybean Oil, Sugar, Red Bell Peppers*, Salt, Onion Powder, Chili Powder (Chili Pepper, Spice, Salt, Garlic Powder), Roasted Garlic*, Spice, Chipotle Pepper*, Citric Acid, Natural Flavor, Maltodextrin, Autolyzed Yeast Extract. *Dried.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 230 mg |
| Total Carbohydrate | 11 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 4 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |
Old El Paso Tortilla Stuffers Meal Starter, Garlic Chili Chicken - 9.5 Ounces
Ingredients
Cooked Enriched Rice (Water, Rice, Iron, Niacin, Thiamin Mononitrate, Folic Acid), Seasoned Cooked Chicken (Cooked White Chicken Meat, Water, Modified Potato Starch, Soy, Protein Isolate, Salt, Sodium Phosphate), Water, Pinto Beans, Partially Hydrogenated Soybean Oil, Sugar, Red Bell Peppers*, Salt, Onion Powder, Chili Powder (Chili Pepper, Spice, Salt, Garlic Powder), Roasted Garlic*, Spice, Chipotle Pepper*, Citric Acid, Natural Flavor, Maltodextrin, Autolyzed Yeast Extract. *Dried.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 230 mg |
| Total Carbohydrate | 11 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 4 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |