Ingredients
Corn Flour, Vegetable Oil (Soybean, Corn and/or Cotton Seed) Water, Trace of Lime, Salt.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 270 mg |
| Total Carbohydrate | 24 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 0 % |
Ole
Ole Corn Tostadas - 7 Ounces
Net Wt 0.87 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Corn Flour, Vegetable Oil (Soybean, Corn and/or Cotton Seed) Water, Trace of Lime, Salt.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 270 mg |
| Total Carbohydrate | 24 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 0 % |