Ingredients
Wheat Flour (Bleached Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, Palm Shortening, Baking Powder, Salt, Calcium Propionate, Dough, Conditioner (Distilled Monoglycerides, Enzyme Blend [wheat Starch, Sodium Chloride, Enzyme Preparation], Calcium Carbonate).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
118 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.37 g |
| Saturated Fat | 0.68 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 164 mg |
| Total Carbohydrate | 19 g |
| Dietary Fiber | 0.85 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 2.6 g |
Rodriguez Bakery
Rodriguez Bakery Flour Tortillas, Homemade, Taco Size - 12 Count
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Wheat Flour (Bleached Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, Palm Shortening, Baking Powder, Salt, Calcium Propionate, Dough, Conditioner (Distilled Monoglycerides, Enzyme Blend [wheat Starch, Sodium Chloride, Enzyme Preparation], Calcium Carbonate).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
118 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.37 g |
| Saturated Fat | 0.68 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 164 mg |
| Total Carbohydrate | 19 g |
| Dietary Fiber | 0.85 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 2.6 g |