Ingredients
Cooked Beans, Water, Less than 2% of: Lard (Adds a Trivial Amount of Fat), Salt, Distilled Vinegar, Chile Pepper, Onion Powder, Spices, Garlic Powder, Natural Flavor.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 310 mg |
| Total Carbohydrate | 18 g |
| Dietary Fiber | 6 g |
| Sugars | -1 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 15 % |
Rosarita
Rosarita Refried Beans, Traditional - 40.5 Ounces
Net Wt 2.81 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Cooked Beans, Water, Less than 2% of: Lard (Adds a Trivial Amount of Fat), Salt, Distilled Vinegar, Chile Pepper, Onion Powder, Spices, Garlic Powder, Natural Flavor.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 310 mg |
| Total Carbohydrate | 18 g |
| Dietary Fiber | 6 g |
| Sugars | -1 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 15 % |