Ingredients
Organic Expeller Pressed Soy and/or Canola Oil Organic Whole Eggs Organic Egg Yolks Organic Extra Virgin Olive Oil Organic Distilled Vinegar Organic Honey Filtered Water Sea Salt Organic Mustard (Organic Distilled Vinegar, Water, Organic Mustard Seed, Salt, Organic Spices) Organic Lemon Juice Concentrate
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Non GMO
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 6 g |
| Monounsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 10 MGM |
| Sodium | 90 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
Certified Organic
Spectrum
Spectrum Mayonnaise, Organic, with Olive Oil, Extra Virgin - 12 Fluid Ounces
Net Wt 1.26 lb
$11.39 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Organic Expeller Pressed Soy and/or Canola Oil Organic Whole Eggs Organic Egg Yolks Organic Extra Virgin Olive Oil Organic Distilled Vinegar Organic Honey Filtered Water Sea Salt Organic Mustard (Organic Distilled Vinegar, Water, Organic Mustard Seed, Salt, Organic Spices) Organic Lemon Juice Concentrate
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Non GMO
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 6 g |
| Monounsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 10 MGM |
| Sodium | 90 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |