Claims
- Organic
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5.3 g |
| Saturated Fat | 1.75 g |
| Cholesterol | 210 mg |
| Sodium | 80 mg |
| Total Carbohydrate | 0 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 6 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 6 % |
Certified Organic
The Country Hen Organic Extra-LG Eggs Grade A - 6 Count
Net Wt 0.92 lb
$8.49 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Claims
- Organic
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5.3 g |
| Saturated Fat | 1.75 g |
| Cholesterol | 210 mg |
| Sodium | 80 mg |
| Total Carbohydrate | 0 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 6 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 6 % |