Ingredients
Pork, Salt, Sugar, Water, Sodium Phosphate, Flavorings, Sodium Ascorbate, Sodium Nitrite.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- FODMAP
- Keto
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 g |
| Saturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 40 mg |
| Sodium | 470 mg |
| Total Carbohydrate | 1 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 8 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Tulip
Tulip Luncheon Meat, Jamonilla, Reduced Sodium - 12 Ounces
Net Wt 0.9 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Pork, Salt, Sugar, Water, Sodium Phosphate, Flavorings, Sodium Ascorbate, Sodium Nitrite.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- FODMAP
- Keto
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 g |
| Saturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 40 mg |
| Sodium | 470 mg |
| Total Carbohydrate | 1 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 8 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |