Ingredients
Potatoes, Cottonseed Oil and Salt.
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 9 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Polyunsaturated Fat | 5 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 95 mg |
| Total Carbohydrate | 14 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Utz
Utz Wavy Original Potato Chips - 9.5 Ounces
Net Wt 0.625 LB
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Potatoes, Cottonseed Oil and Salt.
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 9 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Polyunsaturated Fat | 5 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 95 mg |
| Total Carbohydrate | 14 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |