Ingredients
Stone Ground White Corn, Water, one of the following Non-Hydrogenated Oils: Palm Olein, Sunflower, Canola or Cottonseed Oil, Lime.
Claims
- Gluten Free
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 18 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 6 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |
Xochitl
Xochitl Corn Chips, No Salt, Mexican Style - 16 Ounces
Net Wt 1.05 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Stone Ground White Corn, Water, one of the following Non-Hydrogenated Oils: Palm Olein, Sunflower, Canola or Cottonseed Oil, Lime.
Claims
- Gluten Free
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 18 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 6 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |