Ingredients
[Noodle] Wheat Flour, Palm Oil, Starch Acetate, Salt, Calcium Carbonate, Soy Sauce (Soybean, Wheat, Salt, High Fructose Syrup (Corn, Potato)), Monosodium Glutamate, Disodium Inosinate, Sugar, Potassium Carbonate, Sodium Carbonate, Tocopherols. [Soup] Salt, Sugar, Monosodium Glutamate, Disodium Inosinate, Powdered Soy Sauce (Wheat, Soybean, Dextrin, Salt), Caramel (as Coloring), Garlic Powder, White Pepper, Ginger Powder, Hydrolyzed Soybean Protein, Onion Powder, Bonito Extract, Rice Bran Oil, Citric Acid, Sesame Seed Oil, Artificial Flavor. [Seasoning Packet] Dried Corn, Green Onion, Fish Cake (Corn Starch, Alaska Pollock, Monosodium Glutamate, Paprika (as Coloring).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
430 Calories Per Serving*
| Total Fat | 16 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 3280 mg |
| Total Carbohydrate | 65 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 4 g |
| Protein | 8 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 35 % |
| Iron | 4 % |
Acecook Ramen, Soy Sauce Flavor, Super Big - 3.63 Ounces
Ingredients
[Noodle] Wheat Flour, Palm Oil, Starch Acetate, Salt, Calcium Carbonate, Soy Sauce (Soybean, Wheat, Salt, High Fructose Syrup (Corn, Potato)), Monosodium Glutamate, Disodium Inosinate, Sugar, Potassium Carbonate, Sodium Carbonate, Tocopherols. [Soup] Salt, Sugar, Monosodium Glutamate, Disodium Inosinate, Powdered Soy Sauce (Wheat, Soybean, Dextrin, Salt), Caramel (as Coloring), Garlic Powder, White Pepper, Ginger Powder, Hydrolyzed Soybean Protein, Onion Powder, Bonito Extract, Rice Bran Oil, Citric Acid, Sesame Seed Oil, Artificial Flavor. [Seasoning Packet] Dried Corn, Green Onion, Fish Cake (Corn Starch, Alaska Pollock, Monosodium Glutamate, Paprika (as Coloring).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
430 Calories Per Serving*
| Total Fat | 16 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 3280 mg |
| Total Carbohydrate | 65 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 4 g |
| Protein | 8 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 35 % |
| Iron | 4 % |