Ingredients
High Fructose Corn Syrup Apricots (Contains Sulfites) Applesauce Water Corn Syrup Vinegar Modified Corn Starch Salt Caramel Color Spices and Less than 1% Sodium Benzoate and Potassium Sorbate Added as Preservatives
Claims
- Fat Free
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Plant Based
- Pescatarian
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 220 mg |
| Total Carbohydrate | 15 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 14 g |
| Protein | 0 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Ah So
Ah So Duck Sauce, Chinese Style - 10 Ounces
Net Wt 1.08 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
High Fructose Corn Syrup Apricots (Contains Sulfites) Applesauce Water Corn Syrup Vinegar Modified Corn Starch Salt Caramel Color Spices and Less than 1% Sodium Benzoate and Potassium Sorbate Added as Preservatives
Claims
- Fat Free
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Plant Based
- Pescatarian
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 220 mg |
| Total Carbohydrate | 15 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 14 g |
| Protein | 0 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |