Ingredients
Enriched Flour (Unbleached Wheat Flour, Niacin, Iron, Thiamine, Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, Vegetable Shortening, Salt, Sodium Propionate.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- Plant Based
- Pescatarian
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 240 mg |
| Total Carbohydrate | 27 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 4 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 10 % |
Alejandros
Alejandros Tortilla, Flour, Medium - 24 Ounces
Net Wt 1.24 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Enriched Flour (Unbleached Wheat Flour, Niacin, Iron, Thiamine, Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, Vegetable Shortening, Salt, Sodium Propionate.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- Plant Based
- Pescatarian
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 240 mg |
| Total Carbohydrate | 27 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 4 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 10 % |