Ingredients
Organic Tomato Puree Organic Rice Pasta (Organic Rice Flour, Water) Organic Apples Water Organic Broccoli Organic Onions Organic Rice Flour Organic Extra Virgin Olive Oil Organic Sunflower Seed Meal Organic Tomatoes Organic Agave Nectar Organic Apple Juice Concentrate Organic Garlic Organic Potatoes Organic Tapioca Flour Organic Brown Rice Organic Maple Syrup Organic Corn Flour Organic Soybeans Spices (100% Pure Herbs and Spices, No Hidden Ingredients) Expeller Pressed Canola Oil Organic Cornstarch Organic Almonds Sea Salt Tofu (Soybeans, Calcium Sulfate) Expeller Pressed High Oleic Safflower Oil Organic Brown Rice Syrup Inulin (a Natural Extract of Chicory) Natural Flavors (Vegan) Soy Protein Agar Agar Yeast Black Pepper Organic Lemon Juice Concentrate Magnesium Chloride (a Natural Sea Mineral) Soy Lecithin Carageenan (from Seaweed) Lactic Acid (Vegan) Calcium Carbonate
Claims
- Organic
360 Calories Per Serving*
| Total Fat | 12 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 460 mg |
| Total Carbohydrate | 58 g |
| Dietary Fiber | 5 g |
| Sugars | 14 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 15 % |
| Vitamin C | 45 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 15 % |
Ingredients
Organic Tomato Puree Organic Rice Pasta (Organic Rice Flour, Water) Organic Apples Water Organic Broccoli Organic Onions Organic Rice Flour Organic Extra Virgin Olive Oil Organic Sunflower Seed Meal Organic Tomatoes Organic Agave Nectar Organic Apple Juice Concentrate Organic Garlic Organic Potatoes Organic Tapioca Flour Organic Brown Rice Organic Maple Syrup Organic Corn Flour Organic Soybeans Spices (100% Pure Herbs and Spices, No Hidden Ingredients) Expeller Pressed Canola Oil Organic Cornstarch Organic Almonds Sea Salt Tofu (Soybeans, Calcium Sulfate) Expeller Pressed High Oleic Safflower Oil Organic Brown Rice Syrup Inulin (a Natural Extract of Chicory) Natural Flavors (Vegan) Soy Protein Agar Agar Yeast Black Pepper Organic Lemon Juice Concentrate Magnesium Chloride (a Natural Sea Mineral) Soy Lecithin Carageenan (from Seaweed) Lactic Acid (Vegan) Calcium Carbonate
Claims
- Organic
360 Calories Per Serving*
| Total Fat | 12 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 460 mg |
| Total Carbohydrate | 58 g |
| Dietary Fiber | 5 g |
| Sugars | 14 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 15 % |
| Vitamin C | 45 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 15 % |