Ingredients
Sugar Guava Pulp Pectin Citric Acid FD&C Red 40 FD&C Yellow 6 and FD&C Red 3
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 10 mg |
| Total Carbohydrate | 24 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 18 g |
| Protein | 0 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 15 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Ancel
Ancel Guava Paste, with Jelly Center - 18 Ounces
Net Wt 1.16 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Sugar Guava Pulp Pectin Citric Acid FD&C Red 40 FD&C Yellow 6 and FD&C Red 3
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 10 mg |
| Total Carbohydrate | 24 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 18 g |
| Protein | 0 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 15 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |