Ingredients
100% Durum Wheat Semolina, Niacin, Ferrous Lactate (Iron), Thiamin Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Folate.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
200 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 41 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 10 % |
Anna
Anna Enriched Macaroni Orecchiette - 16 Ounces
Net Wt 1.01 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
100% Durum Wheat Semolina, Niacin, Ferrous Lactate (Iron), Thiamin Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Folate.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
200 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 41 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 10 % |