Ingredients
Whole Wheat Flour, Water, Cellulose Fiber, Wheat Gluten, Sugar, Yeast, Salt, Wheat Bran, Molasses, Calcium Propionate (preservative), Mono-and Diglycerides, Datem, Grain Vinegar, Soybean Oil, Calcium Sulfate, Ethoxylated Mono-and Diglycerides, Natural Flavor, Soy Lecithin, Citric Acid, Sucralose, Soy Flour.
Claims
- Kosher
40 Calories Per Serving*
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sugars | 2 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Arnold
Arnold Bread, 100% Whole Wheat - 1 Pound
Net Wt 1.07 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Whole Wheat Flour, Water, Cellulose Fiber, Wheat Gluten, Sugar, Yeast, Salt, Wheat Bran, Molasses, Calcium Propionate (preservative), Mono-and Diglycerides, Datem, Grain Vinegar, Soybean Oil, Calcium Sulfate, Ethoxylated Mono-and Diglycerides, Natural Flavor, Soy Lecithin, Citric Acid, Sucralose, Soy Flour.
Claims
- Kosher
40 Calories Per Serving*
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sugars | 2 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |