Ingredients
Unbleached Enriched Wheat Flour [Flour Malted Barley Flour Reduced Iron, Niacin, Thiamin Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Folic Acid], Water, Rye Flour, Sugar, Soybean Oil, Salt, Caraway Seeds, Yeast, Preservatives (Calcium Propionate, Sodium Propionate), Grain Vinegar, Ground Caraway, DATEM, Fumaric Acid Mono- and Diglycerides Calcium Sulfate, Lactic Acid, Calcium Lactate Ethoxylated Mono-and Diglycerides Citric Acid Glucono Delta Lactone, Potassium Citrate, Sodium Diacetate, Soy 60, Wheat, Gluten Phosphoric Acid.
Claims
- Kosher
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 200 MGM |
| Total Carbohydrate | 15 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |
Arnold Jewish Rye Seeded Bread - 1 Pound
Ingredients
Unbleached Enriched Wheat Flour [Flour Malted Barley Flour Reduced Iron, Niacin, Thiamin Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Folic Acid], Water, Rye Flour, Sugar, Soybean Oil, Salt, Caraway Seeds, Yeast, Preservatives (Calcium Propionate, Sodium Propionate), Grain Vinegar, Ground Caraway, DATEM, Fumaric Acid Mono- and Diglycerides Calcium Sulfate, Lactic Acid, Calcium Lactate Ethoxylated Mono-and Diglycerides Citric Acid Glucono Delta Lactone, Potassium Citrate, Sodium Diacetate, Soy 60, Wheat, Gluten Phosphoric Acid.
Claims
- Kosher
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 200 MGM |
| Total Carbohydrate | 15 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |