Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, High Fructose Corn Syrup, Reconstituted Potatoes (from Potato Flake), Soybean Oil, Wheat Gluten, Yeast, Contains 2% or Less of Each of the Following: Salt, Dough Conditioners (Contains One or More of the Following: Sodium Stearoyl Lactylate, Calcium Stearoyl Lactylate, Monoglycerides, Mono- and Diglycerides, Distilled Monoglycerides, Calcium Peroxide, Calcium Iodate, DATEM, Ethoxylated Mono- and Diglycerides, Azodicarbonamide, Enzymes, Ascorbic Acid), Yellow Corn Flour, Calcium Sulfate, Ammonium Sulfate, Calcium Carbonate, Colored with Extracts of Annatto and Turmeric, Soy Flour, Monocalcium Phosphate, Soy Lecithin, Calcium Propionate (to Retard Spoilage).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 300 MGM |
| Total Carbohydrate | 35 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 5 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 10 % |
Aunt Hattie's 6 4 1/2"TOP SL POT RLL 15 OZ - 6 Buns
Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, High Fructose Corn Syrup, Reconstituted Potatoes (from Potato Flake), Soybean Oil, Wheat Gluten, Yeast, Contains 2% or Less of Each of the Following: Salt, Dough Conditioners (Contains One or More of the Following: Sodium Stearoyl Lactylate, Calcium Stearoyl Lactylate, Monoglycerides, Mono- and Diglycerides, Distilled Monoglycerides, Calcium Peroxide, Calcium Iodate, DATEM, Ethoxylated Mono- and Diglycerides, Azodicarbonamide, Enzymes, Ascorbic Acid), Yellow Corn Flour, Calcium Sulfate, Ammonium Sulfate, Calcium Carbonate, Colored with Extracts of Annatto and Turmeric, Soy Flour, Monocalcium Phosphate, Soy Lecithin, Calcium Propionate (to Retard Spoilage).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 300 MGM |
| Total Carbohydrate | 35 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 5 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 10 % |