Ingredients
Brown Rice Flour, Potato Starch, Safflower Oil, Whole Grain Sorghum Flour, Quinoa Seeds, Sesame Seeds, Sea Salt & Pepper Seasoning (Sea Salt, Potassium Chloride, Black Pepper, Natural Flavors), Millet, Flax Seeds, Amaranth Seeds.
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Whole Grains
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 70 MGM |
| Total Carbohydrate | 24 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |
Back To Nature
Back To Nature Plant Based Snacks Gluten Free Sea Salt & Cracked Black Pepper Rice Thin Crackers - 4 Ounces
Net Wt 5.6 oz
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Brown Rice Flour, Potato Starch, Safflower Oil, Whole Grain Sorghum Flour, Quinoa Seeds, Sesame Seeds, Sea Salt & Pepper Seasoning (Sea Salt, Potassium Chloride, Black Pepper, Natural Flavors), Millet, Flax Seeds, Amaranth Seeds.
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Whole Grains
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 70 MGM |
| Total Carbohydrate | 24 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |