Ingredients
Unbleached Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate {Vitamin B1}, Riboflavin {Vitamin B2}, Folic Acid), Expeller-Pressed Oleic Safflower Oil, Cheddar Cheese (made from Cultured Milk, Salt and Enzymes), Sea Salt, Autolyzed Yeast Extract, Leavening (Baking Soda and/or Yeast), Annatto Extract (Vegetable Color), Disodium Phosphate, Salt, Cream, Malted Barley Flour.
Claims
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Kosher
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 115 MGM |
| Total Carbohydrate | 18 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 10 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |
Back to Nature Classic Creme Sandwich Cookies - 9 Ounces
Ingredients
Unbleached Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate {Vitamin B1}, Riboflavin {Vitamin B2}, Folic Acid), Expeller-Pressed Oleic Safflower Oil, Cheddar Cheese (made from Cultured Milk, Salt and Enzymes), Sea Salt, Autolyzed Yeast Extract, Leavening (Baking Soda and/or Yeast), Annatto Extract (Vegetable Color), Disodium Phosphate, Salt, Cream, Malted Barley Flour.
Claims
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Kosher
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 115 MGM |
| Total Carbohydrate | 18 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 10 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |