Ingredients
Octopus, Vegetable Oil and Salt added.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Keto
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3 g |
| Saturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 45 mg |
| Sodium | 150 mg |
| Total Carbohydrate | 3 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 11 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 8 % |
Bajamar
Bajamar Pulpo Octopus in Vegetable Oil - 4 Ounces
Net Wt 0.345 LB
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Octopus, Vegetable Oil and Salt added.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Keto
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3 g |
| Saturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 45 mg |
| Sodium | 150 mg |
| Total Carbohydrate | 3 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 11 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 8 % |