Ingredients
Whole Grain Blend (Rolled Oats, Rye Flakes), Enriched Flour [Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Folic Acid], Canola Oil, Sugar, Whole Grain Wheat Flour, Evaporated Cane Sugar, Malt Syrup (from Corn and Barley), Invert Sugar, Baking Soda, Salt, Soy Lecithin, Disodium Pyrophosphate, DATEM, Ferric Orthophosphate (Iron), Niacinamide, Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6), Riboflavin (Vitamin B2), Thiamin Mononitrate (Vitamin B1).
Claims
- Pescatarian
- Kosher
230 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
| Monounsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 220 MGM |
| Total Carbohydrate | 35 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 11 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
belVita Breakfast Biscuit, Golden Oat - 4 Biscuits
Ingredients
Whole Grain Blend (Rolled Oats, Rye Flakes), Enriched Flour [Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Folic Acid], Canola Oil, Sugar, Whole Grain Wheat Flour, Evaporated Cane Sugar, Malt Syrup (from Corn and Barley), Invert Sugar, Baking Soda, Salt, Soy Lecithin, Disodium Pyrophosphate, DATEM, Ferric Orthophosphate (Iron), Niacinamide, Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6), Riboflavin (Vitamin B2), Thiamin Mononitrate (Vitamin B1).
Claims
- Pescatarian
- Kosher
230 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
| Monounsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 220 MGM |
| Total Carbohydrate | 35 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 11 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |