Ingredients
Water, Organic Skim Milk, Liquid Sugar (Sugar, Water), Corn Syrup, Organic Cream, Corn Syrup Solids, Wheat Flour, Egg Yolks, Dried Cane Syrup, Butter (Cream, Salt), Sugar, Soybean Oil, Vanilla Extract, Nonfat Milk, Eggs, Sea Salt, Baking Soda, Guar Gum, Locust Bean Gum, Carrageenan, Salt.
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 g |
| Saturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 40 mg |
| Sodium | 90 mg |
| Total Carbohydrate | 25 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 15 g |
| Protein | 3 g |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 0 % |
Ben & Jerrys
Ben & Jerrys Ice Cream, Caramel Cookie Fix - 1 Pint
Net Wt 0 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Water, Organic Skim Milk, Liquid Sugar (Sugar, Water), Corn Syrup, Organic Cream, Corn Syrup Solids, Wheat Flour, Egg Yolks, Dried Cane Syrup, Butter (Cream, Salt), Sugar, Soybean Oil, Vanilla Extract, Nonfat Milk, Eggs, Sea Salt, Baking Soda, Guar Gum, Locust Bean Gum, Carrageenan, Salt.
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 g |
| Saturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 40 mg |
| Sodium | 90 mg |
| Total Carbohydrate | 25 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 15 g |
| Protein | 3 g |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 0 % |