Ingredients
Enriched Wheat Flour [Flour Malted Barley Flour Reduced Iron Niacin Thiamin Mononitrate (Vitamin B1) Riboflavin (Vitamin B2) Folic Acid] Water Whole White Wheat Flour Sugar Yeast Wheat Gluten Salt Soybean Oil Enrichment (Calcium Sulfate, Vitamin E Acetate, Vitamin A Palmitate, Vitamin D3) Calcium Propionate (Preservative) DATEM Calcium Sulfate Grain Vinegar Monoglycerides Citric Acid Soy Lecithin Azodicarbonamide
Claims
- Kosher
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 240 MGM |
| Total Carbohydrate | 26 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 4 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 10 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 8 % |
Bimbo Bread, Whole Grain, White - 20 Ounces
Ingredients
Enriched Wheat Flour [Flour Malted Barley Flour Reduced Iron Niacin Thiamin Mononitrate (Vitamin B1) Riboflavin (Vitamin B2) Folic Acid] Water Whole White Wheat Flour Sugar Yeast Wheat Gluten Salt Soybean Oil Enrichment (Calcium Sulfate, Vitamin E Acetate, Vitamin A Palmitate, Vitamin D3) Calcium Propionate (Preservative) DATEM Calcium Sulfate Grain Vinegar Monoglycerides Citric Acid Soy Lecithin Azodicarbonamide
Claims
- Kosher
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 240 MGM |
| Total Carbohydrate | 26 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 4 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 10 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 8 % |