Ingredients
Unbleached Enriched Wheat Flour [Flour, Malted Barley Flour, Reduced Iron, Niacin, Thiamin Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Folic Acid], Water, Palm Oil, Yeast, Salt, Milk Casein, Sugar, Mozzarella Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt and Enzymes), Preservatives (Calcium Propionate, Sorbic Acid), Fumaric Acid, Modified Food Starch, Sodium Phosphate, Whey, Monoglycerides, Lactic Acid, Natural Flavor, Garlic, Artificial Color.
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 290 MGM |
| Total Carbohydrate | 26 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 10 % |
Boboli Original Crust - 14 Ounces
Ingredients
Unbleached Enriched Wheat Flour [Flour, Malted Barley Flour, Reduced Iron, Niacin, Thiamin Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Folic Acid], Water, Palm Oil, Yeast, Salt, Milk Casein, Sugar, Mozzarella Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt and Enzymes), Preservatives (Calcium Propionate, Sorbic Acid), Fumaric Acid, Modified Food Starch, Sodium Phosphate, Whey, Monoglycerides, Lactic Acid, Natural Flavor, Garlic, Artificial Color.
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 290 MGM |
| Total Carbohydrate | 26 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 10 % |