Ingredients
Potatoes Sunflower and/or Safflower Oil Evaporated Cane Sugar Salt Rice Flour Dextrose Paprika Onion Powder Spices Tomato Powder Molasses Powder Yeast Extract Citric Acid Garlic Powder Paprika Extract Natural Smoke Flavor
Claims
- Gluten Free
- Vegan
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 175 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Boulder Canyon
Boulder Canyon Potato Chips, Kettle Cooked, Hickory Barbeque - 5 Ounces
Net Wt 0.35 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Potatoes Sunflower and/or Safflower Oil Evaporated Cane Sugar Salt Rice Flour Dextrose Paprika Onion Powder Spices Tomato Powder Molasses Powder Yeast Extract Citric Acid Garlic Powder Paprika Extract Natural Smoke Flavor
Claims
- Gluten Free
- Vegan
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 175 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |