Ingredients
Potatoes, Sunflower and/or Safflower Oil, Maltodextrin, Salt, Whey, Cheddar Cheese (Pasteurized Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Dried Cane Juice, Jalapeno Powder, Organic Buttermilk Powder, Parsley, Spice, Turmeric, Nonfat Milk Powder, Disodium Phosphate, Lactic Acid, Natural Smoke Flavor.
Claims
- Gluten Free
- Vegan
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 190 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Boulder Canyon
Boulder Canyon Potato Chips, Kettle Cooked, Jalapeno Cheddar - 6.5 Ounces
Net Wt 0.45 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Potatoes, Sunflower and/or Safflower Oil, Maltodextrin, Salt, Whey, Cheddar Cheese (Pasteurized Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Dried Cane Juice, Jalapeno Powder, Organic Buttermilk Powder, Parsley, Spice, Turmeric, Nonfat Milk Powder, Disodium Phosphate, Lactic Acid, Natural Smoke Flavor.
Claims
- Gluten Free
- Vegan
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 190 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |