Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Calcium Carbonate, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid) Defatted Wheat Germ Vegetable Oil Shortening (Soy and Canola Oil with TBHQ and Citric Acid to Protect Flavor) Milk Ingredient (Lactose, Whey Protein Concentrate, Skim Milk, Milk Calcium Complex) Sugar Contains 2% or Less of: Wheat Bran Salt Leavening (Ammonium Bicarbonate, Baking Soda) Hydrolyzed Soy Protein Soy Lecithin Natural Flavor Enzymes
Claims
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 95 MGM |
| Total Carbohydrate | 13 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 8 % |
Breton Crackers, Reduced Fat & Salt - 8 Ounces
Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Calcium Carbonate, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid) Defatted Wheat Germ Vegetable Oil Shortening (Soy and Canola Oil with TBHQ and Citric Acid to Protect Flavor) Milk Ingredient (Lactose, Whey Protein Concentrate, Skim Milk, Milk Calcium Complex) Sugar Contains 2% or Less of: Wheat Bran Salt Leavening (Ammonium Bicarbonate, Baking Soda) Hydrolyzed Soy Protein Soy Lecithin Natural Flavor Enzymes
Claims
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 95 MGM |
| Total Carbohydrate | 13 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 8 % |