Ingredients
Crabmeat, Water, Sugar, Salt, Citric Acid, Disodium Pyrophosphate (to maintain Flavor and Firmness), Calcium Disodium EDTA (to preserve Color), Sodium Sulfite (Preservative).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- FODMAP
- Keto
- Pescatarian
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 115 MGM |
| Sodium | 680 MGM |
| Total Carbohydrate | 1 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 14 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 2 % |
Bumble Bee
Bumble Bee Lump Crabmeat - 6 Ounces
Net Wt 0.52 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Crabmeat, Water, Sugar, Salt, Citric Acid, Disodium Pyrophosphate (to maintain Flavor and Firmness), Calcium Disodium EDTA (to preserve Color), Sodium Sulfite (Preservative).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- FODMAP
- Keto
- Pescatarian
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 115 MGM |
| Sodium | 680 MGM |
| Total Carbohydrate | 1 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 14 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 2 % |