Ingredients
Cauliflower Tomato Sauce (Tomatoes, Garlic, Oregano, Sea Salt) Mozzarella White Cheddar Cheese Blend (Pasteurized Part Skim Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes) Brown Rice Flour Corn Starch Bell Peppers Water Tapioca Sunflower Oil Extra Virgin Olive Oil Sugar Egg Xanthan Gum Yeast Sale Vinegar Baking Powder (Corn Starch, Sodium Bicarbonate, Sodium Aluminum Sulfate, Monocalcium Phosphate) Basil
Claims
- Gluten Free
- Pescatarian
690 Calories Per Serving*
| Total Fat | 26 GRM |
| Saturated Fat | 8 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3.5 g |
| Monounsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 80 MGM |
| Sodium | 1010 MGM |
| Total Carbohydrate | 94 GRM |
| Dietary Fiber | 6 GRM |
| Sugars | 8 GRM |
| Protein | 21 GRM |
| Vitamin A | 20 % |
| Vitamin C | 60 % |
| Calcium | 35 % |
| Iron | 15 % |
Caulipower Stone-Fired Cauliflower Crust Veggie Pizza - 11.85 Ounces
Ingredients
Cauliflower Tomato Sauce (Tomatoes, Garlic, Oregano, Sea Salt) Mozzarella White Cheddar Cheese Blend (Pasteurized Part Skim Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes) Brown Rice Flour Corn Starch Bell Peppers Water Tapioca Sunflower Oil Extra Virgin Olive Oil Sugar Egg Xanthan Gum Yeast Sale Vinegar Baking Powder (Corn Starch, Sodium Bicarbonate, Sodium Aluminum Sulfate, Monocalcium Phosphate) Basil
Claims
- Gluten Free
- Pescatarian
690 Calories Per Serving*
| Total Fat | 26 GRM |
| Saturated Fat | 8 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3.5 g |
| Monounsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 80 MGM |
| Sodium | 1010 MGM |
| Total Carbohydrate | 94 GRM |
| Dietary Fiber | 6 GRM |
| Sugars | 8 GRM |
| Protein | 21 GRM |
| Vitamin A | 20 % |
| Vitamin C | 60 % |
| Calcium | 35 % |
| Iron | 15 % |