Ingredients
Cheddar Cheese (Pasteurized Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Unbleached Enriched Wheat Flour (Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid), Cornstarch, Whey Protein, Sugar, Barley Extract, Onion Powder, Baking Powder, Jasmine Extract, Paprika Extract.
Claims
- Non GMO
- Pescatarian
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 15 MGM |
| Sodium | 190 MGM |
| Total Carbohydrate | 16 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 0 % |
Cheddies
Cheddies Classic Cheddar Cheesy Crackers - 4.2 Ounces
Net Wt 0.37 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Cheddar Cheese (Pasteurized Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Unbleached Enriched Wheat Flour (Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid), Cornstarch, Whey Protein, Sugar, Barley Extract, Onion Powder, Baking Powder, Jasmine Extract, Paprika Extract.
Claims
- Non GMO
- Pescatarian
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 15 MGM |
| Sodium | 190 MGM |
| Total Carbohydrate | 16 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 0 % |