Ingredients
Unbleached Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate {Vitamin B1}, Riboflavin {Vitamin B2}, Folic Acid) Semisweet Chocolate Chips (Sugar, Chocolate, Cocoa Butter, Dextrose, Soy Lecithin) Sugar Soybean Oil and/or Partially Hydrogenated Cottonseed Oil High Fructose Corn Syrup Leavening (Baking Soda and/or Ammonium Phosphate) Salt Whey (from Milk) Natural and Artificial Flavor Caramel Color
Claims
- Pescatarian
- Kosher
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 110 MGM |
| Total Carbohydrate | 22 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 11 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |
Chips Ahoy! Cookies, Real Chocolate Chip, Original - 6 Ounces
Ingredients
Unbleached Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate {Vitamin B1}, Riboflavin {Vitamin B2}, Folic Acid) Semisweet Chocolate Chips (Sugar, Chocolate, Cocoa Butter, Dextrose, Soy Lecithin) Sugar Soybean Oil and/or Partially Hydrogenated Cottonseed Oil High Fructose Corn Syrup Leavening (Baking Soda and/or Ammonium Phosphate) Salt Whey (from Milk) Natural and Artificial Flavor Caramel Color
Claims
- Pescatarian
- Kosher
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 110 MGM |
| Total Carbohydrate | 22 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 11 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |