Ingredients
Long Grain Parboiled Rice, Iron (Ferric Orthophosphate), Niacin, Thiamine (Thiamine Mononitrate), and Folic Acid (Folate).
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 37 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 4 g |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 8 % |
Conchita
Conchita Rice, Parboiled - 80 Ounces
Net Wt 5 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Long Grain Parboiled Rice, Iron (Ferric Orthophosphate), Niacin, Thiamine (Thiamine Mononitrate), and Folic Acid (Folate).
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 37 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 4 g |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 8 % |