Ingredients
Corn, Corn Oil, Maltodextrin, Contains 2% or Less of Salt, Monosodium Glutamate (Flavor Enhancer), Dried Corn Syrup, Tomato Powder, Onion Powder, Spices, Sugar, Garlic Powder, Sodium Diacetate (for Tartness), Malic Acid, Lactic Acid, Sodium Citrate (Controls Acidity), Citric Acid, Turmeric Extract (Vegetable Color), Disodium Inosinate and Disodium Guanylate (Flavor Enhancer), Natural and Artificial Flavor, Vinegar, Artificial Color (Red 40 Lake).
Claims
- Pescatarian
- Kosher
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 200 MGM |
| Total Carbohydrate | 20 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Corn Nuts Crunchy Ranch Corn Kernels - 7 Ounces
Ingredients
Corn, Corn Oil, Maltodextrin, Contains 2% or Less of Salt, Monosodium Glutamate (Flavor Enhancer), Dried Corn Syrup, Tomato Powder, Onion Powder, Spices, Sugar, Garlic Powder, Sodium Diacetate (for Tartness), Malic Acid, Lactic Acid, Sodium Citrate (Controls Acidity), Citric Acid, Turmeric Extract (Vegetable Color), Disodium Inosinate and Disodium Guanylate (Flavor Enhancer), Natural and Artificial Flavor, Vinegar, Artificial Color (Red 40 Lake).
Claims
- Pescatarian
- Kosher
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 200 MGM |
| Total Carbohydrate | 20 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |