Ingredients
Enriched Unbleached Unbrominated Wheat Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Malted Barley Flour, Sugar, Almonds, Eggs, Butter (Cream, Salt), Aluminum Free Baking Powder (Sodium Acid Pyrophosphate, Sodium Bicarbonate, Cornstarch, Monocalcium Phosphate), Natural Almond Flavor.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 60 mg |
| Total Carbohydrate | 17 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 8 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 2 % |
DeLallo
DeLallo Biscotti, Almond - 7 Ounces
Net Wt 0.67 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Enriched Unbleached Unbrominated Wheat Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Malted Barley Flour, Sugar, Almonds, Eggs, Butter (Cream, Salt), Aluminum Free Baking Powder (Sodium Acid Pyrophosphate, Sodium Bicarbonate, Cornstarch, Monocalcium Phosphate), Natural Almond Flavor.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 60 mg |
| Total Carbohydrate | 17 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 8 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 2 % |