Ingredients
Water, Potato, Mashed Granules (Potatoes, Calcium Stearoyl Lactylate, Monoglycerides, Preservatives [Disodium Dihydrogen Pyrophosphate, Sodium Bisulfite, BHT, Vitamin C]), Flour, Soy Oil, Salt.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
240 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 330 mg |
| Total Carbohydrate | 36 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 8 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 8 % |
Sorry, this item is temporarily unavailable.
Ingredients
Water, Potato, Mashed Granules (Potatoes, Calcium Stearoyl Lactylate, Monoglycerides, Preservatives [Disodium Dihydrogen Pyrophosphate, Sodium Bisulfite, BHT, Vitamin C]), Flour, Soy Oil, Salt.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
240 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 330 mg |
| Total Carbohydrate | 36 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 8 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 8 % |