Ingredients
Virginia Peanuts, Salt, Safflower and/or Sunflower Oil.
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
230 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3.5 g |
| Monounsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 430 MGM |
| Total Carbohydrate | 7 GRM |
| Dietary Fiber | 4 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 9 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Emerald
Emerald Peanuts, Virginia, Roasted & Salted - 10 Ounces
Net Wt 10.22 oz
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Virginia Peanuts, Salt, Safflower and/or Sunflower Oil.
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
230 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3.5 g |
| Monounsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 430 MGM |
| Total Carbohydrate | 7 GRM |
| Dietary Fiber | 4 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 9 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |